Adam Bryła- 12- letni Reprezentant Kadry Narodowej w sporcie kartingowym na 2023 rok!

Adaś od najmłodszych lat odkrył swoje zainteresowanie motoryzacją, a talent na torze już teraz budzi respekt. Jego pasja do motorsportu i zdolności prowadzenia gokarta zapowiadają przyszłość wielkiego kierowcy. Niestety, rozwijanie kariery w motorsporcie jest bardzo kosztowne, dlatego chcemy pomóc Adamowi w rozwoju jego kariery na torach w Polsce i za granicą oraz pozwolić mu na dalsze zdobywanie doświadczenia i sukcesów na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że z jego talentem i determinacją może on stać się w przyszłości czołowym kierowcą wyścigowym. Właśnie dlatego tworzymy tą zbiórkę charytatywną, aby pomóc mu w spełnieniu marzeń, realizacji celów sportowych oraz promowaniu sportu kartingowego w Polsce.

Adaś od małego czuł pociąg do motoryzacji. Jako dziecko bajki miał na drugim planie, wolał oglądać wyścigi samochodowe i Formułę 1. Z zabawek wybierał tylko te na czterech kółkach. W wieku zaledwie 4 lat zamienił zabawki na prawdziwe pojazdy. Z pomocą taty próbował swoich sił na koparkach i samochodach. W wieku 5 lat Adam zabrał się za motorsport nieco poważniej, wybierając quady i offroad. W październiku 2020 poznał karting, w którym bardzo szybko zaczął brać udział w amatorskich zawodach. W kwietniu 2021 Adam trafił na testy zespołu Bambini Racing. Zdobywając licencję kierowcy kartingowego od razu wskoczył do profesjonalnej stawki rywalizującej w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski.

Debiut w oficjalnej imprezie nadszedł w maju 2021 roku, w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Młodzików w Poznaniu. Ostatecznie Adam zakończył swój debiutancki sezon na wysokiej 5. pozycji w Mistrzostwach Polski i był najwyżej sklasyfikowanym debiutantem. W Rok Cup Poland zajął 10. lokatę.

W sezonie 2022 zawodnik z Namysłowa zwyciężył w 4 wyścigach, łącznie aż w 16 wyścigach meldował się w czołowej trójce. Świetna postawa pozwoliła Adamowi zająć drugie miejsce w klasyfikacji łącznej Rok Cup Poland. W Mistrzostwach Polski Adaś zajął z kolei miejsce trzecie zostając II Wicemistrzem Polski.
Świetna postawa w sezonie 2022 przyspieszyła decyzję o debiucie w kategorii Mini Rok. W lipcu Adaś wziął udział w międzynarodowych zawodach Rok Euro Trophy i w swoim pierwszym starcie w kategorii Mini zajął 11. miejsce. W październiku Adam wziął udział w Rok Superfinal- finale światowym wszystkich serii Rok, również kategorii Mini, gdzie zajął 19. miejsce w ramach Vortrex Trophy.

Wszystkie sukcesy zdobyte w tak krótkim czasie spowodowały, że Adam został powołany do Kadry Narodowej, w której reprezentuje Polskę na międzynarodowych zawodach.