Weź wodę

Uroczyste przekazanie poidełka w Kamiennej miało miejsce w czwartek. Z fontanny od razu skorzystały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej, które na zaproszenie sołtys przyszły do parku ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego. Dzieci chodzą z naszą aplikacją, a teraz mogły się przekonać, że to co robią ma sens. Niedługo w ich szkole ruszy akcja „Oczyszczacze dla szkół”, więc będą zbierać kroki na oczyszczacz powietrza.

Nowa forma pomagania

Na przekazaniu fontanny wody pitnej byli obecni: V-ce Burmistrz Namysłowa Ewelina Moniuszko-Czuczwara, sołtys Kamiennej Ewa Wolska, przedstawiciel rady sołeckiej, sponsorzy akcji: pan Andrzej Kowalik z Activsport, Prezes Zarządu Ekowod Artur Masiowski oraz Przedstawiciel Fundacji Droga Do Lepszego Dawid Pabiniak. Wszystkim dziękujemy za obecność. Akcja pokazała, że pomaganie w nowej formie przynosi dobro, z którego wszyscy mogą skorzystać.

Trzysta dwadzieścia sześć milionów

Podczas trwania akcji zrobiliśmy 326 680 524 kroków, czyli 247 485 km. Dziękujemy, jesteście super!

Celem akcji „Weź wodę” było zebranie środków na montaż fontanny wody pitnej przy trasie biegowo-rowerowej w Kamiennej. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do wody pitnej. Nabierając wodę do swojego bidonu i będą zużywać mniejsze ilości plastiku, co pozytywnie wpłynie na środowisko.