Opis akcji :

Start akcji 5.09.2021 podczas Festynu na rzecz małych braci odbywającego się w Kamiennej k. Namysłowa. Akcja zorganizowana dzięki Pani Sołtys Ewie Wolskiej oraz Pani Wiceburmistrz Ewelinie Moniuszko-Czuczwara.

Podczas zabawy o godzinie 15:00 odbędzie się Marsz na rzecz chłopców. W ramach którego rozpoczniemy zbiórkę funduszy na rehabilitację. Dzięki sponsorom mamy do wydreptania 4000zł!!
Sam festyn obfitować będzie w wiele atrakcji.

Parę słów od mamy chłopców:
„Franiu to odważny 5- letni chłopiec chorujący na padaczkę lekooporną, upośledzenie umysłowe, astmę oskrzelową, zez lewego oka oraz niepełnosprawność ruchową objawiającą się asymetrią ciała i koślawością stóp i nóg. U Franka mimo przyjmowania leków przeciwpadaczkowych pojawiają się ataki epilepsji nawet po kilkadziesiąt razy dziennie, co skutkuje za każdym razem uszkodzeniem mózgu. Franiu mimo iż ma 5 lat jest na etapie dziecka2,5-3 letniego. Niestety ataki padaczki powodują bardzo duże spustoszenia w organizmie Frania dlatego od kilku miesięcy musi być codziennie rehabilitowany, dowożony raz w tygodniu na hipoterapię oraz prowadzone są różnorakie terapie mające na celu poprawienie stanu umysłowego Franka.
Natomiast Antoś to rezolutny 4- latek, który choruje na astmę oskrzelową wywołaną wirusem RSV. Jest to powikłanie po zapaleniu płuc jakie przeszedł mając niespełna 3 miesiące. W tamtym okresie czasu stan syna był krytyczny i dzięki szybkiej i fachowej interwencji lekarzy Antoś jest teraz z nami. Niestety po długotrwałej tlenoterapii u Antka pojawił się astygmatyzm. Antoś codziennie przyjmuje sterydy, które na dzień dzisiejszy jeszcze mu pomagają. Niestety każda choćby najmniejsza infekcja prowadzi do kolejnego uszkodzenia płuc i za kilka miesięcy czy lat może się okazać, że jedynym ratunkiem dla Antka żeby żyć będzie przeszczep płuc, który w Polsce jest wykonywany dopiero od 12 roku życia.
Mimo tak ciężkich chorób chłopcy są dziećmi uśmiechniętymi, otwartymi na świat oraz otaczających ich ludzi. Uwielbiają chodzić na spacery, jeździć rowerkami oraz układać puzzle. Franiu uwielbia łowić ryby, natomiast Antoś przepada za traktorami.
Niestety ze względu na niepełnosprawność obu synów obecnie przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym i to mąż jest jedynym żywicielem rodziny. Częste wizyty u lekarzy, codzienna rehabilitacja to koszt sięgający rzędy 2500 zł miesięcznie.”

Akcja powstała dzięki wsparciu Firmie Voltmar, Zan oraz Namysłowskim Partnerom Akcji #WydreptajRabaty.